Plavba podél pobřeží Irska 2010

Plavba podél pobřeží Irska 2010

Vážení,

Vzhledem k nemilé události (viz níže), není jisté zda a za jakých podmínek se uskuteční letošní plavba. Jakmile budeme mít nějaké novinky, budeme vás informovat. Své CV a motivační dopisy můžete i nadále zasílat. Děkujeme vám za pochopení.

Ve středu 9.6. ve 04:20 se po najetí na podmořskou skálu Carrick Mannon Rock u Kenbane Head Ballycastle potopila školní plachetnice Lord Rank. Všichni členové posádky byli úspěšně zachráněni službou RNLI a jsou bez zranění. Lord Rank byla 70ti stopou lodí pro 18 osob vlastněnou Ocean Youth Trust of Ireland a vybavenou pro plavbu podle pravidel plavby školních lodí.
CZECH OCEAN TEAM ve spolupráci s OCEAN YOUTH TRUST IRELAND a dalšími partnery pořádá již 6. ročník PLAVBY PODÉL SEVERNÍHO POBŘEŽÍ IRSKA
23.srpna - 5.září 2010

Czech Ocean Team a Ocean Youth Trust Ireland pořádají již 6. ročník plavby pro mládež podél pobřeží Irska. Vybraná skupina tří mladých účastníků popluje společně s dalšími účastníky z Irska, Jižní Afriky a USA v celkem dvanácti členné posádce na školní lodi LORD RANK o délce 20m, plně vybavené pro bezpečnou plavbu na moři. Lodi velí profesionální kapitán a jeho zástupce. Do všech činností na lodi se zapojí celá posádka rovným dílem, každý si tedy vyzkouší kormidlování, práci s plachtami, navigaci, ale také vaření v lodní kuchyni či úklid. Jediným jazykem na lodi je angličtina, kterou je nutné ovládat alespoň na běžné komunikativní úrovni.

Plavba se uskuteční 23. 8. - 5. 9. 2010. Účastníci se naučí základy jachtingu, meteorologie, navigace, kotvení, bezpečnosti na moři atd. a to při plavbě ve dne i v noci. Při zastávkách bude možné poznat drsnou krásu irské přírody, kulturu, historii i život v přístavech.  

Podmínky účasti:

Jak se přihlásit:

Zašlete stručný životopis spolu s motivačním dopisem v angličtině, ve kterém napíšete něco o sobě a o tom, proč byste se plavby rádi zúčastnili, případně jak byste rádi využili získané zážitky. Uveďte, kde jste se o této plavbě dozvěděli (např. od kamaráda, z nástěnky ve škole, z webu, z časopisu atd.). Životopis a motivační dopis zašlete co nejdříve, nejpozději však do 11. 7. na e-mailovou adresu: adventure@kilcullen.cz.  

13.7. budou pozváni vybraní kandidáti k osobnímu rozhovoru, který se bude konat v angličtině 16.7. od 14 hod v Praze. Prosíme, rezervujte si tento den, bez absolvování rozhovoru, není možné zúčastnit se plavby.  Na základě rozhovorů vybereme účastníky, kterým se otevře cesta na palubu lodi LORD RANK!  

Náklady ve výši cca 30.000,- Kč na pobyt na lodi vč. stravy + letecká doprava jsou hrazeny sponzory Czech Ocean Team. Vybraní účastníci uhradí pouze zápisné 3.000,- Kč.  

Další informace poskytne Barbora Roubalová (broubalova@kilcullen.cz), koordinátorka projektu.

Starší zprávy