PLAVBA PODÉL SEVERNÍHO POBŘEŽÍ IRSKA

PLAVBA PODÉL SEVERNÍHO POBŘEŽÍ IRSKA

CZECH OCEAN TEAM ve spolupráci s OCEAN YOUTH TRUST IRELAND a dalšími partnery pořádá v létě 2009
PLAVBU PODÉL SEVERNÍHO POBŘEŽÍ IRSKA

Czech Ocean Team a Ocean Youth Trust Ireland pořádají již 5. ročník plavby pro mládež podél pobřeží Irska. Vybraná skupina šesti mladých účastníků popluje společně s irskou šesticí na školní lodi LORD RANK o délce 20m, plně vybavené pro bezpečnou plavbu na moři. Lodi velí profesionální kapitán a jeho zástupce. Do všech činností na lodi se zapojí celá posádka rovným dílem, každý si tedy vyzkouší kormidlování, práci s plachtami i navigaci, ale také vaření v lodní kuchyni či úklid. Jediným jazykem na lodi je angličtina, kterou je nutné ovládat alespoň na běžné komunikativní úrovni.

Náklady ve výši cca 30.000,- Kč na pobyt na lodi vč. stravy + letecká doprava jsou plně hrazeny sponzory COT.
Vybraní účastníci uhradí pouze zápisné 2.000,- Kč.

Plavba se uskuteční 15. – 27. srpna 2009 z Belfastu podél severního pobřeží Irska do oblasti Donegal. Účastníci se naučí základy jachtingu, meteorologie, navigace, bezpečnosti na moři, kotvení atd. a to při plavbě ve dne i v noci. Při zastávkách bude možné poznat drsnou krásu irské přírody i život v přístavech. Začátek plavby proběhne v době startu etapy tradičního závodu TALL SHIP RACE z Belfastu.  

Podmínky účasti:

Jak se přihlásit:

Zašlete stručný životopis spolu s motivačním dopisem v angličtině, ve kterém napíšete něco o sobě a o tom, proč byste se plavby česko-irské posádky rádi zúčastnili, případně jak byste rádi využili získané zážitky. Uveďte, kde jste se o této plavbě dozvěděli (např. od kamaráda, z nástěnky ve škole, z webu, z časopisu atd.).

Životopisy a motivační dopisy zašlete co nejdříve, nejpozději však do 30. června 2009 na adresu: adventure@kilcullen.cz.  

Dne 1.7. 2009 budou vybráni šťastlivci, kterým se otevře cesta na palubu lodi LORD RANK! Ti se společně setkají na informační schůzce před plavbou ve středu 8.7. 2009 v 17 hod – účast na této schůzce je povinná.  

Další informace poskytne Barbora Roubalová (broubalova@kilcullen.cz), koordinátorka projektu COT. Případně navštivte www.czechoceanteam.cz a www.oyti.org.

 

Starší zprávy