O plavbách v roce 2007

O plavbách v roce 2007

V pondělí 13. srpna se do České republiky navrátila skupinka deseti mladých lidí z různých míst České republiky, kteří se letos od 3. srpna plavili podél pobřeží Irska na 20 metrů dlouhé lodi Lord Rank. Jejich dobrodružná cesta plná neuvěřitelných zážitků vedla z města Galway na západě Irska do přístavního města Cobh na jihovýchodě ostrova, proslulého stavbou Titaniku.

Tuto akci pořádal Czech Ocean Youth Team již třetím rokem ve spolupráci s Ocean Youth Trust Ireland, irskou vzdělávací charitativní organizací, s níž se každoročně na moře dostanou desítky dětí a mladých lidí převážně z Irska. Během plavby se celý tým musel zapojit do provozu lodi a naučit se nejen manipulaci s plachtami, kormidlování a navigaci, ale také údržbu lodi, vaření apod. Kromě toho měli též možnost vidět a navštívit různé přírodní a historické památky. Dojmy byly jako vždy silné.

„Viděli jsme mnoho zajímavého - útesy, delfíny, krásné majáky, úžasná panoramata a nádhernou krajinu. Sešla se skvělá parta - jak posádka, tak vybraní lidé z České republiky,“ říká po návratu jedna z účastnic, 18letá Barbora Literová z Berouna. „Nikdy jsem nezažila tolik srandy a smíchu za deset dní. Kdyby mi někdo nabídl ten samý zájezd se stejnými lidmi, nebudu váhat ani minutu!“

COYT

S jejími slovy se ztotožňují i ostatní a potvrzují je i krásné fotografie, jež jsou zároveň pozvánkou na příští ročník tohoto jedinečného projektu. Podmínky a kritéria budou opět vyhlášeny na jaře 2008. Příležitost se naskýtá vždy zhruba 10 dívkám a chlapcům ze všech koutů České republiky v různém věkovém rozmezí od 16 až do 25 let, s komunikativní znalostí angličtiny a sportovním duchem. Zkušenost s vodními sporty či přímo jachtingem přitom není podmínkou.

COYT

Starší zprávy